نصب همدار

نصب همدار

بعد از پایان مراحل آماده سازی سرور ، امکان نصب برنامه فراهم است. در این مرحله برنامه سامانه همدار به همراه نیازمندی ها نصب می شود.

در نسخه 3.1.0 به بعد همدار در مسیر /opt/hmdr/ نصب می شود و در نسخه های ماقبل در مسیر /home/storage/ نصب می شده است.توجه داشته باشید فضای لازم وجود داشته باشد

۱- وارد پوشه اطلاعات نصب شود.

pre

۲- فایل install-hamdar.sh را اجرا کنید.

sudo chmod a+x install-hamdar.sh
./install-hamdar.sh

۳- با اجرای فایل install-hamdar.sh برنامه همدار بروی سیستم نصب میشود.

  • در صورت وجود خطا ، نمایش داده میشود و بعد از اصلاح مرحله ۳ دوباره تکرار شود
  • توجه داشته باشید در طول نصب برنامه از شما درخواست رمز عبور می‌شود که می بایست رمزعبور کاربر لاگین شده را وارد کنید.

۴- بعد از نصب موفقیت آمیز همدار مراحل زیر جهت اجرای سامانه نیاز است.

قفل سخت افزاری و فایل مجوز (license)

سامانه همدار برای اجرا نیازمند فایل مجوز نرم افزاری و سخت افزاری است که بسته به سفارش مشتری تهیه و در اختیار آن قرار داده می شود. قفل سخت افزاری به صورت USB به سرور متصل میشود و قفل نرم افزاری در قالب یک فایل بروی سرور و در مسیر مشخص قرار میگیرد.

در نسخه 3.1.0 فایل قفل نرم افزاری باید در مسیر /opt/hmdr/hamdar/bin/ قرار گیرد و در نسخه های قدیمی در مسیر /home/storage/hamdar/bin/ قرار داده میشود.

نقشه آفلاین

یکی از امکاناتی که همدار در اختیار کاربر قرار میدهد قابلیت مانیتورینگ موبایل های ثبت شده است. در بسیاری از موارد نیاز است تا با استفاده از یک سرویس نقشه داخلی این امکان فراهم شود.
در بسیاری از موارد استفاده به دلیل قرارگیری همدار در شبکه اختصاصی امکان استفاده از سرویس های نقشه آنلاین نیست به همین منظور همدار سرویس نقشه داخلی مختص به خود را دارد که اطلاعات نقشه همراه با فایل های نصب در اختیار مشتری قرار داده میشود.

نصب

جهت نصب اطلاعات نقشه ، همراه با فایل های نقشه فایل نصب با اسم ‍install-map.sh قرار داده شده است و تنها لازم است تا اجرا شود.

sudo chmod a+x install-map.sh
./install-map.sh

فرایند نصب اطلاعات نقشه به دلیل بالا بودن حجم اطلاعات ممکن است زمان بیشتری را نیازمند باشد.