معرفی همدار

امروزه شرکت ها و سازمان ها به دلیل استفاده از دستگاه های موبایل شخصی مانند موبایل های هوشمند و تبلت ها توسط کارکنانشان با چالش‌هایی روبرو شده اند و سازمان ها و شرکت ها مجبورند که در مقابل این پدیده از اطلاعات حساس و سازمانی خود محافظت نمایند.

کارکنان به دلایل مختلفی از دستگاه های موبایل برای اتصال به شبکه داخلی سازمانی و اینترنت استفاده می کنند و با برنامه های کاربردی ارتباط برقرار می کنند.

به منظور رسیدن به سطح قابل قبولی از امنیت در هنگام استفاده از دستگاه های موبایل، شرکت ها باید استراتژی مناسبی را با تمرکز بر دستگاه ها، سیستم عامل ها، شبکه ها، برنامه های کاربردی، داده ها و سیاست امنیتی انتخاب کنند و بدین منظور نقش سیستم عامل دستگاه های موبایل بسیار حیاتی است.

همیشه ایجاد یک استراتژی مناسب برای این امر کاری دشوار بوده زیرا استفاده از موبایل‌های هوشمند جزیی از زندگی افراد شده و از سویی دیگر تبدیل به ابزاری دست‌و‌پا گیر در محیط‌های کاری شده و این امر سبب شده تا کارفرمایان در دوراهی استفاده و بکارگیری موبایل‌های همراه یا ممنوعیت استفاده از آن قرار بگیرند.

از این رو ارائه راهکارهایی مناسب هم می‌تواند نیازمندی‌های کارفرمایان را برآورده کند و هم‌چنین مانع از محدودیت‌های استفاده از موبایل‌های هوشمند در محیط‌های کاری برای کارکنان شود.

معرفی همدار

همدار دستیار هوشمند مدیران IT می باشد که با فراهم کردن بستری امن و قابل کنترل توانسته تا چالش‌های استفاده از موبایل‌های هوشمند در محیط کاری را به فرصت‌هایی در جهت افزایش کارایی تبدیل کند.

ham

همدار با ارایه بستری نرم افزاری در موبایل های اندرویدی این امکان را در اختیار مدیران IT قرار میدهد تا بتوانند با بکارگیری موبایل‌های هوشمند ، امکان استفاده از سرویس‌های درون سازمانی، ارائه خدمات سازمانی بر بستر موبایل هوشمند و … را بدون دغدغه امنیتی و کنترلی ، داشته باشند.

همدار در قالب یک برنامه در موبایل‌های هوشمند اندرویدی نصب می‌شود و توسط یک پنل مدیریتی آنلاین کنترل و تعیین سیاست می‌شود. همدار سعی کرده با ارائه راهکارهای مناسب تا حدودی نیازمندی‌های سازمان‌ها را حل کند. این راه‌کارها شامل محصولات مهار ،جزیره و کیوسک می‌باشد.

در ادامه سعی داریم با هر کدام یک از محصولات مجموعه همدار بیشتر آشنا شویم.