افزودن گروه

برای افزودن گروه جدید لازم است تا بر روی دکمه افزودن گروه کلیک شود تا وارد صفحه افزودن گروه گردد.

addpolicy

در این صفحه ابتدا باید یک نام برای گروه انتخاب کنید. این نام باید یکتا بوده و تکراری نباشد.

بعد از تعیین نام گروه، تعیین نوع گروه باید انجام شود. که می توان از چهار مدل: جزیره-مهار،مهار،جزیره،کیوسک یکی را انتخاب کرد .

از امکاناتی که در این قسمت قرار داده شده است، می توان به امکان تعریف کد حذف ثابت و تعیین زمان جهت حذف کردن موبایل، تعیین وای فای و محدود سازی فروشگاه برنامه اشاره کرد.

 • تعریف کد حذف ثابت: این کد به عنوان کد حذف دستگاه در نظر گرفته می شود. تمام دستگاه های این گروه می توانند از این کد برای حذف استفاده کنند. کد حذف اختصاصی هر دستگاه نیز در بخش موبایل ها قرار دارد.در صورت ورود مقدار خالی این قابلیت غیرفعال می شود. انتخاب این گزینه اختیاری است.

 • تعیین زمان جهت حذف کردن موبایل: با استفاده از این گزینه مشخص می کند در صورت عدم اتصال دستگاه بعد از گذشت مدت زمان تعیین شده ، دستگاه به صورت خودکار اقدام به حذف اطلاعات کند. در صورت ورود مقدار خالی این قابلیت غیرفعال می شود. انتخاب این گزینه اختیاری است.

 • تعیین وای فای: در بخش تعیین wifi می توان هر تعداد که میخواهید wifi به گروه اضافه کنید تا این wifiها به صورت خودکار در گوشی کارمند ذخیره شوند.(تعریف wifi در بخش مربوط wifi تعریف شده و در این قسمت مورد استفاده قرار میگیرد)

 • محدود سازی فروشگاه برنامه: با استفاده از این قابلیت امکان شخصی سازی فروشگاه برنامه برای گروه وجود دارد. در صورت نیاز با انتخاب برنامه های مشخص تنها همان برنامه های مورد نیاز قابل دریافت در موبایل است. توجه داشته باشید در صورت عدم انتخاب ، تمام برنامه های فروشگاه نمایش داده می شود. همچنین برای غیرفعال کردن فروشگاه در این گروه از گزینه شامل فروشگاه برنامه باشد استفاده کنید.

بعد از طی مراحل بالا، نوبت به قسمت مهم تعریف گروه می رسد. در این قسمت بر اساس انتحاب یکی از چهار مدل انتخاب شده ی بالا، باید به تنظیمات گروه پرداخت.

addpolicy

ساختار تعریف گروه برای انواع گفته شده به یک صورت می‌باشد.

با کلیک کردن بر روی عنوان قوانین، لیست کامل قوانین قابل مشاهده است که شامل محدودیت‌ها و برنامه‌های مجاز می‌شود. باتوجه به ماهیت مهار، بیشترین میزان محدودیت در مهار قابل اعمال می‌باشد و تعداد این محدودیت‌ها در جزیره کمتر است.

محدودیت ها

محدودیت‌ها شامل محدودیت در موراد زیر می باشد :

 • حساب ها
 • شبکه
 • تنظیمات عمومی
 • برنامه ها
 • سایر
 • ارتباطات جانبی
 • تلفن و تماس

با انتخاب هر یک از گزینه‌های موجود امکان‌دسترسی به آن غیرفعال می‌شود. برای مثال با انتخاب عدم اجازه نصب برنامه امکان نصب برنامه توسط کاربر ممکن نمی‌باشد.

در قسمت تعیین محدودیت ها، به ازای هر مورد از محدودیت ها، نسخه ی اندروید موبایل و راهنمای آن، قرار داده شده تا کاربر بتواند به صورت مناسب سیاست خود را تعریف نماید.

برنامه‌های مجاز

سیستم مدیریت برنامه‌ها در همدار به صورت لیست سفید عمل می‌کند. در واقع تمام برنامه‌های نصب شده بروی گوشی و همچنین برنامه‌هایی که در اینده توسط کاربر نصب می‌شود جزیی از لیست سیاه هستند و غیرفعال می‌شوند مگر آنکه در سیاست‌ مربوطه و در قسمت برنامه‌های مجاز جزیی از لیست سفید شده باشند.

در این بخش تعدادی از برنامه‌های پیش‌فرض برندهای معروف به صورت پیش فرض قرار داده شده است که در صورت تمایل می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. در صورت عدم وجود برنامه مورد نظر در این لیست‌ها می توان از بخش افزودن برنامه جدید ، برنامه جدید را به این لیست اضافه کرد.

توجه داشته باشید برای افزودن برنامه جدید داشتن package name برنامه ضروری می باشد و در صورت عدم داشتن آن باید apk برنامه وجود داشته باشد تا بتوان از قسمت افزودن برنامه‌ها -> افزودن با apk آن را به لیست سفید اضافه کرد.

allowedapp

انتخاب wifi

هر گروه می‌تواند شامل چندین wifi از پیش تعریف شده باشد. استفاده از wifi مناسب برای حالت‌هایی است که ادمین شبکه تصمیم به ارایه اطلاعات wifiهای داخل سازمان به کارمندان را ندارد به همین منظور اطلاعات wifi به صورت امن شامل نام و پسورد در گروه قرار داده می شود و همدار به صورت خودکار این اطلاعات را در گوشی ذخیره می‌کند و گوشی در زمان مشاهده wifi ذخیره شده به صورت خودکار به آن وصل می شود.

addpolicy

انتخاب سیاست شرطی

در این قسمت می توانید،برای گروهتان شرطی برای اعمال محدودیتها، انتخاب کنید. این شرط می تواند محدوده مکانی و زمانی اعمال آن را برای این گروه تعیین کند.

conditionalpolicy