مراحل فعال‌سازی

hactivator

۱- ابتدا برنامه فعالساز را نصب و سپس اجرا کنید. (دانلود برنامه فعال ساز)

۲- اخرین نسخه برنامه همدار (hamdar.apk) را با استفاده از گزینه افزودن فایل apk به برنامه فعالساز اضافه کنید.(در صورتی که قبلا این کار را انجام داده ایید می توانید نسخه افزوده شده را با زدن بروی دکمه اطلاعات در پایین برنامه مشاهده کنید)

۳-در صورتی که از سرور داخلی استفاده می کنید و کلیدهای SSL/TLS توسط خودتان تولید شده است باید کلید root ca را نیز به موبایل انتقال دهید. برای این کار با استفاده از گزینه افزودن فایل root در بالای برنامه و انتخاب فایل کلید ، فایل کلید به صورت خودکار در زمان فعالسازی به موبایل ارسال می شود.

۴- اتصال تلفن همراه به کامپیوتر و فعال‌سازی USB debugging در تلفن همراه(برای فعال‌سازی این بخش با توجه به مدل گوشی به تنظمات مراجعه کرده)

Settings → About Phone → Build Number (tap 7 times) →developer options → active USB debugging

در تلفن همراه با زبان فارسی به بخش تنظیمات رفته و به قسمت درباره تلفن همراه رفته و بر روی نسخه ساخت ۷ مرتبه ضربه زده و سپس بعد از نمایش پیغام فعال شدن گزینه های برنامه نویس به قسمت گزینه های برنامه نویس رفته و گزینه اشکال زدایی از طریق USB را تیک بزنید. در هنگام استفاده در صورتی که با اخطار Allow USB Debugging مواجه شدید بر روی اجازه کلیک کنید.

توجه داشته باشید در موبایل های ساخت xiaomi به دلیل محدودیت های این مدل موبایل ها ، برای فعالسازی همدار علاوه بر فعال کردن گزینه USB Debugging باید دو گزینه Install via USB و USB Debugging (Security settings) فعال شده باشند. این دوگزینه نیز در بخش developer option (گزینه های برنامه نویس) بعد از USB debugging قرار دارند.

در موبایل های xiaomi برای فعال سازی Install via USB و USB debugging(Security settings) نیاز هست تا موبایل سیمکارت داشته باشد و به اینترنت وصل شده باشد و همچنین بروی دستگاه یک اکانت xiaomi وارد شده باشد. بعد از قرار دادن سیمکارت و اتصال به اینترنت در بخش Mi Account در تنظیمات اکانت خود را وارد کنید و در نهایت دو گزینه گفته شده در بالا را فعال نمایید.
بعد از فعال کردن دو گزینه بالا به قسمت Mi Account بازگشته و از اکانت خارج شوید (از گزینه log out استفاده کنید) در صورت عدم حذف Mi Account امکان فعال سازی همدار وجود ندارد.

۵- بعد از اتصال تلفن همراه بروی دکمه بروزرسانی در برنامه فعالساز کلیک کنید تا لیست دستگاه‌های متصل نمایش داده شود و وضعیت سبز داشته باشد. در صورت عدم داشتن وضعیت سبز و یا عدم نمایش در لیست مراحل اتصال تلفن همراه به کامپیوتر و فعالسازی USB debugging را باتوجه به مدل تلفن همراه خود بررسی کنید. در صورت نیاز به‌ درایور adb به محل نصب برنامه فعالساز رفته و درایورهای موجود در پوشه tools را نصب کنید.

۶- بعد از گذشت از مراحل بالا حالا بروی گزینه فعالسازی کلیک کنید تا مراحل فعال سازی طی شود. در پایان در صورت نبود هیچ مشکلی خطای موفقیت آمیز بودن عمل فعال سازی نمایش داده می‌شود که در این صورت برنامه همدار فعال و آماده ثبتنام در سامانه همدار است. در صورت وجود خطا با توجه به شماره خطا نسبت به حل آن از طریق راهنما ( شماره ۸) اقدام کنید.

۷- در پایان و بعد از فعالسازی می توانید بخش usb debugging را غیرفعال کنید.

توجه: برای بهتر انجام شدن این بخش و فعالسازی قبل از استفاده از تلفن همراه آن را factory reset( بازنشانی به تنظیمات کارخانه) کنید تا مشکلی در جهت فعال سازی وجود نداشته باشد.